Arcibiskup Graubner: Papežova abdikace je projevem pokory

11.02.2013 15:31

K dnes ohlášené abdikaci papeže Benedikta XVI. vydal své prohlášení také olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Rozhodnutí Svatého otce v něm označuje za projev pokory a velké důvěry v Boha a vyzývá věřící ke snaze o opravdový život s Kristem a k modlitbám za šťastnou volbu papežova nástupce.

„Abdikace Svatého otce je pro nás všechny překvapením. Zároveň je to příležitost k vděčnosti za jeho skvělou službu církvi. Jeho abdikaci vidím jako projev pokory a velké důvěry vycházející ze zkušenosti, že církev vede sám Bůh. On se celý život jako teolog i pastýř snažil Bohu poctivě naslouchat. Proto dovede svůj úřad odevzdat v důvěře, že Bůh se postará, že povede i jeho nástupce.

Prosím všechny věřící, aby svou vděčnost papeži Benediktovi (i za jeho návštěvu naší země) projevovali modlitbou a osobní snahou o opravdový život s Kristem. Zároveň prosím, aby se modlili za šťastnou volbu jeho nástupce.“

Olomouc, 11. února 2013

+Jan Graubner,