Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Arcibiskup Jan Graubner předá Betlémské světlo osobnostem veřejného života

19.12.2013 19:54

Betlémské světlo, symbol míru a naděje, připutuje do Olomouce v sobotu 21. prosince 2013. V neděli jej pak při slavnostní bohoslužbě předá arcibiskup Jan Graubner spolu s vánočním poselstvím osobnostem veřejného života. Lidé si pro plamínek z Betléma mohou přijít do některého z olomouckých kostelů nebo ke sloupu Nejsvětější Trojice, kde jej budou na Štědrý den rozdávat olomoučtí skauti.

Olomouc: Betlémské světlo, symbol míru a naděje, do naší země dorazí letos již po pětadvacáté. Do České republiky světlo tradičně putuje z Vídně, kde jej převzaly skautské delegace z celé Evropy při ekumenické bohoslužbě 14. prosince 2013 od rakouských skautů.

Do Olomouce přivezou Betlémské světlo brněnští skauti v sobotu 21. prosince a v 8.51 jej na hlavním vlakovém nádraží předají skautům z 8. střediska Vládi Tylšara, kteří zajistí jeho rozvoz do dalších obcí na tratích Olomouc–Šternberk–Uničov–Šumperk (9.37–10.59), Šumperk–Zábřeh ­na Moravě–Červenka–Olomouc (12.31–13.25), Olomouc–Horka nad Moravou–Senice na Hané (10.31–11.04), Senice na Hané–Kostelec na Hané–Prostějov (12.47–13.47) a Prostějov–Vrbátky–Olomouc (15.00–15.27).

Na sobotní rozvoz navazuje tradiční předávání Betlémského světla osobnostem veřejného života. V neděli 22. 12. skauti přinesou Betlémské světlo do olomoucké katedrály sv. Václava, kde jej při slavnostní mši svaté v 10.00 předají arcibiskupu Janu Graubnerovi, od nějž ho spolu s vánočním poselstvím přijmou představitelé veřejného života.

„Světlo z Betléma je symbolem pokoje a ten bychom rádi předali nejen jednotlivým lidem nebo jejich rodinám, ale i celé společnosti, proto zveme do olomoucké katedrály představitele kraje, samosprávy i univerzity, aby toto poselství mohli šířit i do své služby veřejnosti,“ říká k slavnostnímu předávání Jan Tesařík, vůdce 9. střediska Jana Boska, které předávání organizuje.

Pro plamínek z Betléma se lidé mohou vydat také na Štědrý den ke sloupu Nejsvětější Trojice na olomouckém Horním náměstí, kde jej budou skauti a skautky rozdávat od 9.00 do 15.00. Betlémské světlo bude také k dispozici v olomouckých kostelích.

Tradice Betlémského světla vznikla v Rakousku. Úplně poprvé plamínek přicestoval z Betléma v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. K nám se Betlémské světlo dostalo až po pádu totality, kdy v rukou exilových skautů putovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.

Podrobnější informace včetně vlakových spojů, které budou světlo rozvážet, najdete na www.betlemskesvetlo.cz

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode