Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Biskupové vyhlašují den postu za mír, bude jím pátek 31. října

26.10.2014 18:31

Připomenout věřícím utrpení křesťanů v zemích na Blízkém východě, v Africe i na Ukrajině se během svého plenárního zasedání, konaného minulý týden v Krkonoších, rozhodli čeští a moravští biskupové. Připravili proto pastýřský list, který se má číst o nadcházející neděli, 26. října 2014, při všech bohoslužbách v ČR, a zároveň na pátek 31. října vyhlásili den postu za mír.

Praha/Olomouc: „Dnes je na celém světě pronásledováno až 200 milionů křesťanů a více než 100 tisíc z nich je každoročně umučeno nebo zabito. Dnešní pronásledování má více obětí než pronásledování v dobách prvních křesťanů,“ píší ve svém listu biskupové českých a moravských diecézí a připomínají, že křesťané nemohou být k tomuto utrpení lhostejní.

„Nestačí náš soucit nebo nářek, protože by nebyl upřímný, kdybychom nevyužili prostředky pomoci, které máme. Proto vás upřímně prosíme o intenzivní modlitby za mír a ukončení utrpení křesťanů,“ vyzývají biskupové všechny věřící. Prosí je také, aby se obraceli na české politiky s výzvami k větší angažovanosti pro spravedlnost, mír, lidská práva a pomoc trpícím.

Konkrétním projevem solidarity s trpícími a prosbou za ně se má stát pátek 31. října, na který proto biskupové ČR vyhlašují „Den půstu za mír na Blízkém východě, v afrických zemích a na Ukrajině“. Věřící se dále mají v prvním listopadovém týdnu zúčastnit prosebných adoračních pobožností a za mír se alespoň krátce pomodlit také každý den v poledne. V závěru pak připomínají i to, že trpícím je potřeba pomoci také hmotně, a prosí věřící o zapojení do vyhlášené charitní sbírky.

„Věříme, že nás Pán vyslyší, vždyť on slíbil, že vyslyší ty, kdo budou v jeho jménu společně prosit za jednu věc, na které se shodli podle Boží vůle,“ uzavírají svůj list biskupové a děkují všem, kdo se k vyjmenovaným aktivitám připojí.

 

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode