Čeští biskupové blahopřejí papeži Františkovi

18.03.2013 19:55

Dopis s blahopřáním ke zvolení odeslal dnes papeži Františkovi jménem všech biskupů České republiky olomoucký arcibiskup a místopředseda České biskupské konference Jan Graubner. Vyjadřuje v něm přesvědčení, že v osobě nového Petrova nástupce dostává církev pravého pastýře, a ujišťuje Svatého otce o modlitbách za něj. Celý text gratulace je uveden níže.

Nejdůstojnější Svatý otče,

s velikou radostí jsme přijali zprávu o Vašem zvolení. Jsme přesvědčeni, že jsme jím dostali skutečného pastýře podle Pánova srdce. Při této příležitosti Vás, Vaše Svatosti, také ujišťujeme o své věrnosti a oddanosti.

Toužíme společně s Vámi kráčet před Boží tváří a k jeho slávě budovat Kristovu církev.

Prosíme též všemohoucího Boha, aby Vám daroval všechnu milost, sílu a moudrost i další dary nezbytné k plnění tak velikého úkolu.

Svěřujeme se do ochrany Matky Boží a prosíme o Vaše apoštolské požehnání.

Jménem biskupů ČR

Jan Graubner,