Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

FARNÍ POUŤ k svátku sv. VÁCLAVA

28.09.2010 15:22

FARNÍ POUŤ k svátku sv. VÁCLAVA

V úterý dne 28.9.2010, na svátek sv. Václava, se v Boršicích konal farní den, při jehož příležitosti se nejen oslavil patron místního svatostánku, ale také úspěšné dokončení prací na této stavbě. Během půlroku se stihla opravit celá střecha, byla zrekonstruována a opláštěna věž, opravena fasáda, byl pozlacen kříž na věži (více viz. článek: Oprava kostela v Boršicích). Dnes kostel září do okolí novou barvou, dokonce se zvládla opravit i havarijní fasáda fary. Oslavy tohoto ukončeného díla započaly dopolední slavnostní mší svatou v kostele a pokračovaly na místním kulturním domě, kde už na všechny farníky, obyvatele Boršic a okolních obcí čekalo občerstvení. Společně jsme se na začátek pomodlili, protože nás čekal oběd v podobě farníky připraveného a otcem uvařeného guláše. Všichni se do sytosti najedli a k dobré náladě nám celou dobu hrála cimbálová muzika Pentla. Po guláši přišla nejednomu vhod nabízená káva, víno a zákusky, které farníci napekli a přinesli pro tuto slavnost. Odpoledne díky příjemné atmosféře rychle uteklo a tak nezbývá, než se těšit na příští rok, kdy se za příznivého počasí snad celá akce zopakuje tentokrát s bohoslužbou pod širým nebem, stejně jako odpolední agapé – třeba na farní zahradě.

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode