Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Farní tábor 2017

04.09.2017 10:51

Tenhle rok se někteří z nás už po osmé vydali na tábor farnosti Boršice, který začal jako obvykle mší svatou v kostele a pokračoval náramně užitou cestou krásným, skoro novým autobusem. J V malé obci Jeníkov nás už čekala naše chata, kde jsme hned začali hrát rozřazovací hru. Všichni si našli svou skupinku a mohli se seznamovat i s novými vedoucími, kterým museli volat na mobil. Některé hry byly dost fyzicky náročné, ale to nahradily ty na přemýšlení, takže nikdo z nás nebyl nějak vysílený. Byly tady ale i hry, které byly, no, jak to říct, nechutné, museli jsme jíst červy, šváby, kvasnice smíchané s hořčicí a křenem a plno dalších dobrůtek, tzv. Hmyzí večer. Nebo na nás naopak padaly různé směsi (po našem kekely), jako například stará polévka, či ovesná kaše s pedigreem. Dost her bylo také nočních, kde se divím, že se nikomu nic nestalo, protože každý zakopával, o co mohl. Samozřejmě nechyběla střelba ze vzduchovek a ani táborák s hadama. Dojel nás navštívit i otec Anton, který nám odsloužil pěknou mši v naší malé kapličce a navštívil nás pan starosta a mnoho dalších významných osob. J Jednou jsme si zašli dokonce na malou procházku na nejvyšší vrchol v okolí, který tak ale nevypadal, tak jsme si zahráli pár her a šli zpět. Předposlední den nás čekala diskotéka s obrovským kvantem jídla, čímž bychom chtěli poděkovat našim kuchařkám, že se o nás tak staraly a pořádně nás vykrmily, také zdravušce Helence za její kouzelný batůžek s lékama, všem vedoucím za jejich snahu a práci s vymýšlením her a organizací tábora, Moničce Zachové za to, že nám neztratila žádné penízky a za poskytnutí skvělé písničky, Betušce Dostálové, že nás zásobovala vtipy a vždy nám dělala úsměv na tváři, Fildovi Měsíčkovi za nejlepšího maskota tábora & Onondádžo Seneca a v neposlední řadě našemu nevyššímu Petrovi V. Velikému za jeho trpělivost s dětmi a vedoucími, udělání hry Cubb a mnoho dalšího, o kterém já vlastně ani nemám potuchy (bylo toho moc PetiJ), na závěr bych chtěla přidát pár hlášek z našeho nejlepšího tábora, nad kterýma se snad většina zasměje. :D

Víš co je lepší než citronová zmrzlina?; Víš, kdo jsou největší fanoušci?; Strýc Kuba; Počítám do pěti! 3!..2!..; Brácha tě…; Každý den, když jdu spát.. ; Eeeee ole ole ole daaaa… tak zase za roook!

 

Aďa Brzicová

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode