Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Kardinál Bozanić děkuje za přijetí v ČR

23.07.2013 22:03

U příležitosti nedávno vrcholících oslav cyrilometodějského jubilea (1150 let od příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu) navštívil Českou republiku papežský legát, záhřebský arcibiskup kardinál Josip Bozanić. „Stále ve mne žijí obrazy krásných okamžiků,“ píše po návratu z Velehradu do vlasti. Tiskové středisko ČBK zveřejnilo text děkovného dopisu kardinálovi Dominiku Dukovi.

 

Záhřeb, 10. července 2013

Vaše Eminence!

Po návratu do Záhřebu bych Vám rád upřímně poděkoval za možnost navštívit Velehrad v roli zvláštního vyslance Svatého otce. Svou návštěvu jsem zahájil příjezdem do Prahy. Stále ve mně žijí obrazy krásných okamžiků prožitých nejen při celebraci, ale i při různých setkáních. Měl jsem radost, že jsem se mohl zúčastnit této události, která byla velmi dobře připravena. Srdečně Vám děkuji za Vaši laskavou pohostinnost. Ocenil jsem rovněž možnost setkat se s Českou biskupskou konferencí.

Znovu přeji milované církvi ve Vaší nádherné zemi, aby dokázala dále stavět na základech, které zde položil Pán prostřednictvím evangelizační činnosti svatých bratří Cyrila a Metoděje, a tak chránit poklad víry a pravdy o člověku.

S velkou vděčností využívám této příležitosti, abych Vás ujistil o svém upřímném bratrství.

Vaší Eminenci v Pánu oddaný
kard. Josip Bozanić
záhřebský arcibiskup

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode