Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Návštěvnost Noci kostelů byla v arcidiecézi opět rekordní

02.06.2012 21:28

 

Noc kostelů, která se v celé České republice i některých sousedních zemích uskutečnila v pátek 1. června 2012, přilákala v olomoucké arcidiecézi téměř 67 tisíc lidí, o pět tisíc více než v loňském roce. Zvýšil se také celkový počet zapojených kostelů, letos jich v arcidiecézi své dveře otevřelo 185.

Olomouc: „Navzdory chladnému počasí a dešti, který na mnoha místech ztěžoval podmínky, přišlo do všech 185 objektů otevřených na území olomoucké arcidiecéze celkem 66.700 návštěvníků,“ uvedl koordinátor Noci kostelů v arcidiecézi, Pavel Mléčka. Počet návštěvnických vstupů se tak oproti loňským téměř 62 tisícům zvýšil o pět tisíc. Nejen z tohoto důvodu považuje Mléčka letošní ročník akce, jejímž cílem je otevřít kostel netradičním způsobem a pro všechny lidi, tedy i pro ty, kteří by do něj jinak nepřišli, za vydařený.

„Pěkné bylo už společné zahájení Noci kostelů v Olomouci, které se za přítomnosti zástupců kraje i místní samosprávy uskutečnilo v Husově sboru. Prostor modlitebny byl zcela zaplněn návštěvníky,“ dodal Mléčka. Zástupy lidí podle něj proudily celým městem, které zájemcům nabídlo celkem 21 otevřených kostelů, kaplí a modliteben.

Podobnou atmosféru zažila i další města, například Kroměříž, kde se otevřelo celkem 14 objektů, nebo Prostějov s 9 zpřístupněnými kostely. Pět a více kostelů bylo přístupných také v Lipníku nad Bečvou, Přerově, Šumperku a Zlíně. Své návštěvníky si ale našly také sakrální objekty v menších městech a obcích, kterých se v celé arcidiecézi, která pokrývá větší část území Olomouckého kraje, celý Zlínský kraj a části okresů Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vyškov a Hodonín, zapojilo celkem 91.

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode