Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Odpustky vydané ke Světovým dnům mládeže

17.07.2013 21:36

Apoštolská penitenciárie vydala dekret o odpustcích, které papež František uděluje v souvislosti s konáním 28. světových dnů mládeže, které proběhnou ve dnech 22.–29. července 2013 v brazilském Riu de Janeiro. Jde o plnomocné odpustky, které lze obdržet jednou denně za obvyklých podmínek.

Vatikán: Podrobnosti o odpustcích přibližuje regent Apoštolské penitenciárie, Mons. Krzysztof Nykiel: „První podmínkou je úplné zřeknutí se hříchu, i jen lehkého. Pokud chybí tato základní podmínka naprostého odstupu od hříchu a upřímné lítosti, odpustky nebudou plnomocné, ale jen částečné. Za druhé třeba vykonat svátostnou zpověď, přistoupit ke svatému přijímání, pomodlit se na úmysly Svatého otce a vykonat skutek, s nímž církev tyto odpustky spojuje. Plnomocné odpustky lze obdržet jednou denně splněním zmíněných podmínek a lze je přivlastnit duším našich drahých zesnulých.

Odpustky se získávají jednak účastí na Světových dnech mládeže, konkrétně na liturgii či pobožnostech, které se budou konat v Riu de Janeiro. Avšak ti, kdo se Světových dnů mládeže z objektivních důvodů nezúčastní, mohou je získat splněním výše jmenovaných podmínek, budou-li s duchovní účastí sledovat některý obřad v televizi nebo za pomoci ostatních komunikačních prostředků,“ říká Mons. Nykiel, regent Apoštolské penitenciárie.

Na Světové setkání mládeže se chystá také skupina 150 mladých lidí z České republiky, kteří se vydají na cestu již tuto sobotu a neděli (13.–14. července). Budou je doprovázet kardinál Dominik Duka a biskup Pavel Posád.

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode