Pohádková vinice

24.09.2010 15:25

Pohádková vinice

V sobotu  18.9.2010 se v boršické farnosti při příležitosti začátku školního roku uskutečnila pohádková vinice. Zdejší mládež, kterou na společnou cestu letos poprvé svedl farní tábor, nezůstala ani měsíc po jeho ukončení nečinná. Po několikatýdenních přípravách své další společné aktivity soustředili na dětskou Pohádkovou vinici. "Sousední obce mají pohádkové lesy, tak abychom byli originální a současně kvůli tomu, že nemáme žádný velký les, akci jsme uskutečnili kolem našich vinohradů," vysvětlují organizátoři, proč zvolili vcelku netradiční název.                                                                                                        Společně jsme se setkali už v 13:00 v místním svatostánku, kde jsme vše začali dětskou mší svatou. Z chóry na vše dohlížely pohádkové bytosti, které svým zpěvem doprovázely bohoslužbu. V lavicích dohlížely na pořádek boršické čarodějnice a cikánky.  Po skončení mše svaté a nezbytném zdokumentování pohádkových bytostí se všichni účastníci přesunuli na farní zahradu, kde po složení prvního úkolu a získání účastnické kartičky mohli vyrazit na trasu. Na celkově devíti stanovištích přivítali děti s rodiči např. Šmoulinky, Maková panenka s Emanuelem, Rumcajs s Mankou nebo třeba Pat a Mat. Trasa linoucí se malebnými východomoravskými vinicemi díky četným fyzickým i dovednostním úkolům rychle uběhla a tak po návratu na farní zahradu na všechny čekala odměna v podobě špekáčku, ohně a her.                                  Na akci zavítal i poslanec Martin Vacek, předseda Sociálního výboru Poslanecké sněmovny ČR, se svým synem. Při této příležitosti se setkal s místním farářem Antonem Kasanem, s nímž hovořil o materiální a duchovní podpoře farnosti i společnosti. Poté navštívil Domov pokojného stáří, kde se pozdravil se seniory. Mezi nejčastěji vyskytujícími se tématy se objevovaly především problémy sociální oblasti, například podmínky pro práci organizací zabezpečujících služby starším občanům. Obě obce nejvíce trápí neexistence dětských hřišť, nedostatek zelených ploch a prostor pro volnočasové aktivity.                                  Na pořádek při akci celou dobu svrchovaně dohlíželi vodník s čertem a tak nikde nenastal žádný zmatek a všichni, včetně rodičů, prarodičů a tetiček, si celou akci mohli v klidu vychutnat. Děti se následně mohly přesunout na akci sportovního odpoledne, která bezprostředně navazovala a to na boršickém hřišti. Nyní již nezbývá než doufat, že se za rok na této akci znovu všichni potkáme a opět nám bude celou akci zpříjemňovat sluníčko. (psali o nás 24.9.2010 – Dobrý den s Kurýrem)

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode