Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Prohlášení arcibiskupa Graubnera k rozhodnutí Ústavního soudu

03.06.2013 20:58

Na dnešní (3. června 2013) rozhodnutí Ústavního soudu, jímž byly zamítnuty stížnosti na zákon o majetkovém narovnání, reaguje také olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Takové rozhodnutí Ústavního soudu jsem očekával a jsem rád, že zaznělo. Vítám i skutečnost, že bylo škrtnuto slovíčko „spravedlivý“, protože během všech jednání jsme věděli, že děláme ústupky vůči státu jako projev dobré vůle.

Jsem rád, že nemusíme dál ztrácet energii nerozumným handrkováním a můžeme se plně věnovat službě Bohu i lidem v duchu evangelia.

Vím, jak velká zodpovědnost na nás nyní leží. Těším se, že po odložení majetkových sporů se podaří navázat širokou spolupráci s lidmi dobré vůle na pozvednutí duchovní i mravní úrovně společnosti, na budování skutečných hodnot a na službu dětem, kterým je třeba pro zdravý rozvoj zajistit lepší životní prostředí (mravní a kulturní), na službu starým a slabým, protože podle této služby se poznává společenská úroveň národa.

Jan Graubner, arcibiskup olomoucký

 

 

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode