Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Rok milosrdenství zakončí ve Zlíně Konference o evangelizaci

30.09.2016 20:32

U příležitosti vyvrcholení Svatého roku milosrdenství se ve Zlíně uskuteční Konference o evangelizaci, ve dnech 18. až 20. listopadu 2016 ji v Kongresovém centru pořádá Komunita Blahoslavenství. Mezi přednášejícími budou Maja Schanovsky z Rakouska, P. Ondrej Chrvala ze Slovenska, Kateřina Lachmanová, P. Vojtěch Koukal a další hosté, sobotní mši svatou celebruje arcibiskup Jan Graubner.

„Lidí hledajících duchovní zakotvení je kolem nás stále víc. Jestliže Bůh dává tuto milost otevřených srdcí, je to pro nás velká výzva vyjít jim naproti a odhodlat se k evangelizaci a svědectví. Když evangelizujeme, naše víra roste. Farnosti a sbory, které se rozhodly pro evangelizaci, zakoušejí, jak se rodí nová radost z víry, jak ožívají a rostou“ říká P. Vojtěch Koukal z Komunity Blahoslavenství.

Cílem projektu, který se koná pod záštitou pastoračních center arcidiecéze olomoucké a diecéze brněnské a pastoračního úseku ostravsko-opavského biskupství, je ukázat, že svědkem o Ježíši může být každý z nás. Konference je určena všem, které zajímá, jak toto poslání Ježíšových učedníků naplňovat v prostředí, ve kterém žijeme a zvláště v kontextu farnosti. Součástí programu bude prezentace systému farních evangelizačních buněk, kurzů Alfa a představení dalších evangelizačních metod, programů a aktivit.

Přínosem jistě budou i zajímavá svědectví, sdílení zkušeností od nás i ze zahraničí, inspirace a konkrétní pomoc. Duchovní program doplní modlitební večery s přímluvnou modlitbou, svátost smíření, nabídka kvalitní křesťanské literatury a také hlídání dětí, jelikož je akce určena pro všechny věkové kategorie. Mladí lidé si mohou přijít pro duchovní impuls, jak přivést k víře spolužáka ve škole, starší občané se mohou dozvědět, jak otevřít bránu kostela zase svým vrstevníkům.

„Stále slyšíme výzvy našich pastýřů, abychom se nebáli evangelizovat. Mnozí se ale ptají, jak to mají dělat. Pro inspiraci, jak oslovovat nevěřící nebo věřící, kteří ve víře slábnou, si může přijít na konferenci každý. Jedná se o jedinečnou příležitost, jak se učit předávat víru,“ říká s velkým nadšením koordinátorka projektu Markéta Piknová.

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode