Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Tříkrálová sbírka se blíží.

01.01.2017 20:16

Tříkrálová sbírka klepe na dveře. Než však koledníci vyrazí do ulic, je třeba je patřičně vybavit. V pátek 30. prosince 2016 se tak koledníci v pláštích a korunkách vydají do kostelů ve Vsetíně a Vyškově pro požehnání od olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera. Ten požehná také jejich křídy a kadidlo.

Koledníci s pokladničkami šíří dobro po celé České republice každý rok. „Koledováním tak společně pomáháme lidem, kteří pomoc potřebují,“ přibližuje prezident Arcidiecézní charity Olomouc Bohumír Vitásek s tím, že Tříkrálová sbírka dává lidem možnost, aby i oni byli dobří. Výtěžek pak Charity rozdělí mezi potřebné.

V pátek 30. prosince koledníci zamíří do Vsetína a Vyškova. Při mši svaté jim požehná otec arcibiskup. „Požehná také křídy a kadidlo. Koledníci pak toto požehnání budou šířit dál do jednotlivých domácností, kde napíší písmena K+M+B+2017, která původně znamenala ‚Christus mansionem benedicat‘, to je latinsky, a česky to znamená, ‚ať Kristus požehná tento dům (byt, místnost)‘. Žehnat přitom znamená prosit Boha, aby člověka zahrnul dobrem,“ vysvětluje otec Vitásek.

První slavnostní požehnání se uskuteční v 10 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vsetíně. Po mši svaté se všichni koledníci vyfotografují a pak si užijí se svým doprovodem kulturní program, prohlédnou si expozice vsetínského zámku, vystoupají na věž a pochutnají si na občerstvení v Maštaliskách.

Podobný scénář čeká koledníky z Vyškova a okolí. Sejdou se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v 15 hodin. Následuje fotografování, občerstvení a setkání s otcem arcibiskupem v Knihovně Karla Dvořáčka. Zájemci si prohlédnou ještě radniční věž.

Lidé mohou přispět do Tříkrálové sbírky přímo v teple svých domovů 1. – 15. ledna. Dále mohou poslat svůj příspěvek na č. ú. 66008822/0800, variabilní symbol 777, nebo zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87777. Bližší informace na www.trikralovasbirka.cz.

V roce 2016 dárci přispěli do Tříkrálové sbírky 97 651 016 korunami, z toho 24 795 948 korun vynesla koleda v Arcidiecézi olomoucké. Právě tam začali chodit koledníci s pokladničkou už v roce 2000, o rok později se Tříkrálová sbírka rozšířila do celé České republiky.

Karolína Opatřilová, Arcidiecézní charita Olomouc

 

 

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode