Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

V měsíci červnu se v naší farnosti uskutečnilo spoustu akcí.

28.06.2017 21:46

Ve čtvrtek 15.6 jsme v naší farnosti slavili slavnost Těla a Krve Páně . V letošním roce jsme měli 4 oltáříky na těchto místech: u kostela (kříž), u pekárny (archandělé), u jednoty (Božské srdce Páně) a u domova pokojného stáří (socha Panny Marie Lurdské). U čtvrtého oltáříku nám požehnal P. Antonín Kolář, který bydlí na Domově pokojného stáří. Nejsvětější svátost se na závěr přenesla do kapličky na domově, kde proběhlo závěrečné svátostné požehnání.

 

Ve středu 21.6 sloužil mši svatou novokněz David Sklárčik ze Spišské diecéze. Po mši sv. uděloval novokněžské požehnání. Kromě něj se mše svaté účastnili kněží z jeho rodiny: P. Anton Kasan, P. Vladimír Kasan, P. Matěj Kasan a P. Vavřinec Černý, který bydlí na faře v Tučapech.

V neděli 25.6 proběhl koncert harmonie z Vracova. Byl to od nich dárek otci Antonovi k 50-tým narozeninám.

V úterý 27.6 se slavilo v kostele sv. Václava 50 let kněžství P. Antonína Koláře, který bydlí u nás na Domově pokojného stáří. Hlavní celebrantem byl opat P. Michal Josef Pojezdný, spolužák P. Antonína a další kněží P. Augustýn (spolužák P. Antonína), P. Martin (farář v Hradci), P. Vojtěch Šíma, P. Vavřinec Černý a P. Anton Kasan.

 

Na mši svatou také přijel autobus farníků P. Antonína z Hradce nad Moravicí, kde otec působil skoro 40 let. Po mši svaté bylo pro farníky, přátele a kněze připraveno pohoštění v místním KD.

 

Fotky z některých akcí jsou k nahlédnutí ZDE.

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode