Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Vedení ČBK vyzývá k modlitbám za biskupskou synodu i Národní eucharistický kongres

13.10.2015 13:22

Členové stálé rady České biskupské konference vydali prohlášení, v němž vyzývají věřící v ČR k modlitbám za probíhající synodu o rodině i za blížící se Národní eucharistický kongres.

Milé sestry a bratři,

obracíme se na Vás s výzvou, která se týká dvou témat těchto dní: probíhající biskupské synody o rodině a blížícího se Národního eucharistického kongresu.

Ve dnech 4.‒25. října 2015 probíhá v Římě XIV. řádné shromáždění biskupské synody věnované rodině. Delegáti se věnují tématu, které je pro nás a Církev nanejvýš důležité, nebojíme se říci, že dokonce klíčové. Prosíme tedy i Vás: modlete se spolu s námi nejen za rodiny s jejich radostmi i starostmi či papeže Františka, ale také všechny synodní otce, včetně zástupce ČBK, královéhradeckého biskupa Mons. Jana Vokála.

Navíc již ve dnech 15.‒17. října 2015 proběhne v Brně vrchol Národního eucharistického kongresu 2015 (NEK 2015), na který je možné se stále přihlásit. Přijeďte s námi načerpat duchovní síly, okusit plody bohatství rozmanité Církve, a také zde se pomodlit za naše rodiny i probíhající synodu. Bližší informace o programu, doprovodných aktivitách a možnostech přihlášení naleznete nawww.nek2015.cz. Těšíme se na setkání s Vámi.

Za to vše děkují,

kardinál Dominik Duka OP, předseda ČBK

Mons. Jan Graubner, místopředseda ČBK

Mons. František Václav Lobkowicz OPraem, člen Stálé rady ČBK

Mons. Jan Vokál, člen Stálé rady ČBK

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode