Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Velehradskou bazilikou zněla modlitba za vlast

08.07.2015 15:27

Poděkování za dar sedmdesáti let života v míru a zároveň prosba za moudrost a svědomitost těch, kteří nám vládnou, a za zodpovědné občanské postoje občanů naší země, byly obsahem modlitby, která zazněla v sobotu večer velehradskou bazilikou za přítomnosti představitelů církve a osobností veřejného života.

Velehrad: Biskupové ČR v čele s kardinálem Dominikem Dukou a olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem, zástupci Kanceláře prezidenta republiky, Senátu a Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR či hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák se v sobotu večer zúčastnili modlitby za vlast, která se ve velehradské bazilice uskutečnila u příležitosti oslav cyrilometodějské pouti a zároveň 70. výročí konce druhé světové války.

Obsahem modlitby, kterou přednesl arcibiskup Graubner, bylo poděkování za dar sedmdesáti let života v míru a zároveň prosba za moudrost a svědomitost těch, kteří nám vládnou, a za zodpovědné občanské postoje občanů naší země.

Ústavní činitelé rovněž položili květiny k sousoší sv. Cyrila a Metoděje. Tento slavnostní okamžik se v prostoru před hlavním oltářem konal za doprovodu Hradní stráže. Přítomní zazpívali státní hymnu České republiky a také píseň Dědictví otců, zachovej nám, Pane.

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode