Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

"Zanechte stopu," vyzval papež mladé lidi v Krakově

12.08.2016 23:20

Šest tisíc mladých Čechů, mezi nimi i 1400 těch z olomoucké arcidiecéze, se v červenci zúčastnilo Světového dne mládeže v Krakově. Setkali se tam s papežem Františkem a více než dvěma milióny dalšími mladými z téměř 200 národů.

„Pravda je však jiná, drazí mladí, nepřišli jsme na svět ‚vegetovat‘, mít se pohodlně a dělat ze života pohovku, která nás uspává. Naopak, přišli jsme kvůli něčemu jinému. Abychom zanechali stopu,“ sdělil papež během tradiční sobotní vigilie. Dále mladé vyzval, aby si nenechali vzít svobodu.

Z olomoucké arcidiecéze se do Krakova vydalo téměř 1400 mladých lidí. Během týdenního programu měli možnost navštívit mnoho přednášek, koncertů, sportovních aktivit nebo vyzkoušet různé formy modlitby. „Z českého programu mě zaujala modlitba Korunky k Božímu milosrdenství, bylo to jedinečné. Moc mě také bavilo každé ráno chodit běhat s dalšími poutníky, líbilo se mi, kolik lidí se připojilo i přes nepřízeň počasí,“ komentoval Tomáš z litoměřické diecéze.

„Úžasným zážitkem bylo pro mě to, že jsem ve čtvrtek na Blonich při přivítání viděl papeže tak na čtyři metry, a dokonce kolem mě dvakrát projel a vystoupil z papamobilu,“ navázal Ondra z olomoucké arcidiecéze.

Papež František také v závěru nedělní mše svaté oznámil místo konání dalšího setkání, to bude v roce 2019 v Panamě.

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode