Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Život slovanských věrozvěstů se dočká filmového zpracování

06.02.2012 13:09

Historický film věnovaný apoštolům Slovanů, svatým Cyrilovi a Metodějovi, připravuje u příležitosti 1150. výročí příchodu soluňských bratří na Velkou Moravu režisér Petr Nikolaev. Film by tak měl mít premiéru v českých kinech příští rok.

Praha: Současně s celovečerním filmem vznikne také pětidílné docudrama – formát seriálu s prvky dokumentu – který doposud u nás neměl obdobu. Obě díla se budou natáčet přímo na místech spojených se životem obou světců, a to nejenom u nás, ale i v Řecku, na Slovensku a v Itálii. V hlavní roli svatého Metoděje se představí herec Roman Zach.

„Příběh Cyrila a Metoděje nebyl u nás dosud důstojně filmově zpracován, přestože jim vděčíme za mnohé. Jejich misie ovlivnila rozvoj křesťanství, kultury a vzdělanosti všech slovanských národů a položila základy české státnosti,“ uvedl v této souvislosti pražský arcibiskup Dominik Duka. Právě katolická církev se spolu s Pravoslavnou církví v českých zemích a na Slovensku a Akademií věd ČR na projektu nejvíce podílí.

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode