minispolčo

Naše dětské společenství se schází již několikátým rokem každý pátek v pět hodin na kaplance v Boršicích.  Společně se pomodlíme při svíčce k Pánu Ježíši a vykládáme si příběhy o svatých, knězích, řeholních sestrách, lidech ze Starého, Nového zákona nebo o životech „obyčejných“ lidí. Vždy si z příběhu odnášíme poučení a snažíme svůj život připodobit lidem z příběhů. Náš věkový průměr nezná hranic, od předškoláku až po středoškoláky. Jsme děti, proto milujeme hraní her ve všech podobách. Za příznivého počasí pobíháme za míčem na farní zahradě nebo jen sedíme na trávě a vykládáme si zážitky. Vytváříme i různá přáníčka na místní Domov pokojného stáří nebo si svými výtvory obohacujeme nástěnku. Na začátku září vytváříme bodování, abychom věděli jak často do minispolča chodíme a na konci školního roku nás čeká odměna. Nehrajeme pouze hry, ale nacvičujeme i písničky na páteční mši svatou, která následuje po minispolču. V kostele nosíme obětní dary a společně se modlíme a zpíváme.

Začátek školy je vždy velmi hektický, první pátek v září je nachystán pro děti, které právě nastoupily do první třídy, nachystáno svěcení aktovek. Letošní rok byl velmi bohatý, přední lavičky byly zaplněny dětmi s jejími aktovkami. Při obětních darech děti nosily k hlavnímu oltáři žákovskou knihu, globus, pravítka, pastelky atd.

Další víkend patří naší farnosti z důvodu svátku sv. Václava, kterému je zasvěcen náš kostel. Každoročně zde probíhá Pohádková vinice, letos nám počasí nepřálo, Harry Potter a jeho spolužáci, učitelé i nepřátelé museli zkrátit trasu, ale dětem to nevadilo. Oblékly vrstvu oblečení navíc, maminky přibalily pláštěnky a mohly vyrazit. Na konci Hagrid rozdělal oheň a děti sbodly nejeden špekáček. Akce se nám náramně vyvedla i přes nepřízeň počasí.

Za chvíli nám nastává adventní doba, máme i náš vlastní adventní kalendář, kdy plníme různé úkoly a snažíme se společně připravit na příchod malého Ježíška. Před začátkem něčeho nového musí to staré skončit, náš kněz pro nás připravil Silvestra, který se bude konat tuto sobotu. Naše schola bude zpívat v nedalekých domovech pro seniory a připravuje Živý betlém, kde spousta dětí hraje roli malých andělů.

Vedoucí

Vytvořte si web zdarma!Webnode