Schola

PROČ A KDY ZPÍVÁME?

Díky schole se můžeme podělit s širokou veřejností o náš společný zájem – o hudbu a o radost z ní. Každou neděli a pátek tak společně chválíme Pána. Vzájemně se tak navíc ve víře podporujeme a utvrzujeme. Pravidelně prožívaný čas ve společenství nás obohacuje o společné, mnohdy veselé zážitky.

KOLIK SE NÁS SCHÁZÍ?

Sestava členů se v průběhu roku neustále obměňuje, přesto se nás pravidelně schází v průměru 25 z celkového počtu cca 30-ti osob.

V současné době se o hru na klávesy dělí tři, o hru na kytaru dvě holčiny. Dále s oblibou využíváme um hudebníků, kteří hrají na nejrůznější nástroje jako např. violoncello, flétna Garklein, zobcová flétna, trubka, housle a nejrůznější perkuse

V DĚTECH JE BUDOUCNOST

Důležité je poznamenat, že naše snaha míří mimo jiné k hudebně aktivním dorůstajícím dětem. Tyto pravidelně zpěv hudebně doprovází a získávají tak cenné zkušenosti, které snad dříve či později zhodnotí při samostatném hudebním působení a vedení scholy. Tato snaha je navíc podporována domluvenými termíny mší, na které se musí samostatně připravit a mši svatou bez pomoci starších hudebně doprovodit.

NEJEN V KOSTELE

Čas od času jezdíme hostovat do okolních obcí, kde se snažíme místní potěšit naším doprovodem při mši svaté. Také rádi pohladíme na duši starší občany v domovech důchodců stejně jako širokou veřejnost při obecních akcích. Rádi také načerpáme síly a poslechneme si jiné scholy na setkáních a festivalech schol.

Za Vaše modlitby i častá vlídná slova

děkuje Alžběta Dostálová

zástupce scholy