Stránky farnosti Boršice u Buchlovic

Schola

 

PROČ A KDY ZPÍVÁME?

Díky schole se můžeme podělit s širokou veřejností o náš společný zájem – o hudbu a o radost z ní. Každou neděli a pátek tak společně chválíme Pána. Vzájemně se tak navíc ve víře podporujeme a utvrzujeme. Pravidelně prožívaný čas ve společenství nás obohacuje o společné, mnohdy veselé zážitky. 

 

KOLIK SE NÁS SCHÁZÍ?

Sestava členů se v průběhu roku neustále obměňuje, přesto se nás pravidelně schází v průměru 25 z celkového počtu cca 30-ti osob.

V současné době se o hru na klávesy dělí tři, o hru na kytaru dvě holčiny. Dále s oblibou využíváme um hudebníků, kteří hrají na nejrůznější nástroje jako např. violoncello, flétna Garklein, zobcová flétna, trubka, housle a nejrůznější perkuse

V DĚTECH JE BUDOUCNOST

Důležité je poznamenat, že naše snaha míří mimo jiné k hudebně aktivním dorůstajícím dětem. Tyto pravidelně zpěv hudebně doprovází a získávají tak cenné zkušenosti, které snad dříve či později zhodnotí při samostatném hudebním působení a vedení scholy. Tato snaha je navíc podporována domluvenými termíny mší, na které se musí samostatně připravit a mši svatou bez pomoci starších hudebně doprovodit.

 

 

NEJEN V KOSTELE

Čas od času jezdíme hostovat do okolních obcí, kde se snažíme místní potěšit naším doprovodem při mši svaté. Také rádi pohladíme na duši starší občany v domovech důchodců stejně jako širokou veřejnost při obecních akcích. Rádi také načerpáme síly a poslechneme si jiné scholy na setkáních a festivalech schol.

                                             Za Vaše modlitby i častá vlídná slova

                                                       děkuje Alžběta Dostálová

                                                             zástupce scholy  

                                                          Kontakt:773 020 901

Kontakt

P. Anton Kasan

Římskokatolická farnost Boršice u Buchlovic

Školní č. 191
687 09

+420 731 621 262

číslo bankovního účtu: 1427210319/0800FARA TUČAPY : P. Vavřinec Černý
výpomocný duchovní

Tučapy 39
68709

tel: 604 367 327
email: v.cerny@volny.cz

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode